ВИДЕО: Милер груб кон новинарката по елиминацијата на Баерн од германскиот куп

Напаѓачот на Баерн Минхен, Томас Милер се скара со новинарката која му земаше изјава по синоќешниот пораз од Кил во 1/16 финалето од германскиот куп.

Баварците загубија на пенали, а поразот предизвика нервоза кај фудбалерот кој не беше задоволен од насмевката на Валеска Хомбург од АРД која поставуваше прашања.

Милер не едно од прашањата одговори: Што мислиш? Сега се смеете овде.

Хомбург се обиде да разјасни дека не му се смее на Баерн, но Милер ја прекина: „Секако дека се смееше.