Драма во Скопје: Поранешното момче ја ограбило и и’ се заканувало со пиштол

На 05.02.2021 на подрачје на Карпош од полициски службеници од СВР Скопје е приведен Д.Т.

Лицето било претходно пријавено од С.А.(24) од Скопје која изјавила дека Д.Т., со кого била претходно во врска, и одземал предмети и на неа и нејзини роднини им се заканувал со пиштол.

Од полициските службеници е пронајден и пиштолот и по документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.