Мицкоски: Уште еден доказ дека неспособна мафија ја води државата- Оставка на Владата веднаш!

Уште еден доказ дека неспособна мафија ја води државата. Оставка на Владата веднаш!

Ова го напиша лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на Фејсбук, откако во Обвинителството предмалку се појави екс директорот на УБК Сашо Мијалков.