Какво време не` очекува до крајот на неделава?

Следува период на стабилно и суво време со благ пораст на дневната температура.

Утре времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

Во сабота ќе дува умерен до засилен северен ветер, кој во деновите од викендот ќе предизвика намалување на температурата за неколку степени.