Лесен тренинг на Вардар против Охрид

Македонскиот ракометен шампион Вардар им се врати на суперлигашките обврски и во првиот натпревар од деветтото коло од Суперлигата со убедливи 37-29 го совладаа тимот на Охрид.

По овој меч, Металург има шанса да се искачи на петото место на табелата и да симне охриѓани позиција подоле. Тимот од Автокоманда треба да ја совлада Струга дома.

Вардар останува на врвот сега со максимален ефект каде има девет победи од девет одиграни натпревари.