Три лица претепале скопјанка пред нејзиниот малолетен син

На 17.05.2021 во 22.30 часот во СВР Скопје, М.М.(27) од Скопје пријавила дека околу 19.15 часот на подрачје на Бутел, додека била со нејзиниот малолетен син, била физички нападната од Р.И., С.И. и М.И..

Сочинет е записник за констатиран прекршок по член 12 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.