Крадец фатен на дело во куќа во Свети Николе

На 16.09.2021, полициски службеници од ОВР Свети Николе го лишиле од слобода А.Б.(33) од Свети Николе затоа што во 11:30 часот на ул.„Јане Сандански“ во Свети Николе бил затекнат при вршење на кривично дело „тешка кражба во обид“ во куќа.

По комплетирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.