НАПАЃАЧОТ ОД БЕЛГРАД ФАТЕН: Познато од кое место пукал, излезе и видео снимка кога тој вперува пиштол кон полицаец (ФОТО+ВИДЕО)

Mентално болно лице пукало неколку пати во земја пред него, а припадниците на Единицата за интервенција наскоро го совладале. По еден час драма на улицата „Устаничка“, човекот бил фатен, лишен од слобода и однесен во здравствена установа.

На социјалните мрежи се појави снимка од ментално болен човек кој држи пиштол на аголот на Устаничка и Воислав Илиќ. Како што може да се види на снимката, човекот неизвесно се заканува со пиштол во правец на полицијата, а за неколку моменти се обидува да се скрие зад блиското дрво.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MOJ BEOGRAD (@moj_beo_grad)

Тој претходно, како што веќе пишувавме, испукал неколку куршуми во земјата пред него.