Вработен во училиште нападнал дете, полицијата го уапси

На 26.11.2021 во 19:30 часот од с.Чегране, гостиварско од полициски службеници од СВР Тетово е лишен од слобода С.А.(37) од с.Чегране постапувајќи по претходна пријава од М.Р.(39) од с.Чегране дека околу 11:00 часот додека неговиот малолетен син бил во училиште во с.Чегране бил физички нападнат од С.А. вработен во училиштето.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.