Млад скопјанец нападнат од соседите

На 07.12.2021 во 20:30 часот во Полициското одделение Петровец, А.И.(30) од с.Огњанци, скопско, пријавил дека околу 16:30 часот во дворот од неговата куќа во с.Огњанци бил физички нападнат.

Според пријавата, бил нападнат од Н.О. и Р.О. од истото село, кои притоа употребиле и тврд предмет.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.