Клоп: Сакам некој од играчите на Ливерпул да го освои Африканскиот куп на нации

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп им даде поддршка на фудбалерите од неговиот тим кој настапуваат на Купот на нации во Африка

– Сакам барем еден од нашите играчи да оди до Африканскиот куп на нации и да стане победник на турнирот. Знам што значи тоа за нив. Се надевам дека ќе уживаат во секоја секунда од овој турнир. Засега мораме да играме без нив, но ова е добра шанса за другите играчи да се докажат. Вака гледаме на работите, изјави Клоп за клупскиот сајт на „црвените“ од Енфилд.

Денеска (15 часот), 16 јануари, Ливерпул ќе го одигра натпреварот од 22. коло во Премиер лига со Брентфорд.