Тинејџер се заканувал на девојка, еве што пријавил во полиција нејзиниот татко

На 29.03.2022 во 15:20 часот во Полициската станица Аеродром, 45-годишен жител на Скопје пријавил дека на 25.03.2022 на паркинг на подрачје на Аеродром, А.О.(19) упатил закани со остар предмет кон неговата ќерка, со која од порано се познавале.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.