Уапсен скопјанец, при претрес му била пронајдена марихуана, оружје и муниција

На 06.05.2022 во 12.45 часот, полициски службеници од СВР Скопје – Единица за недозволена трговија го лишиле од слобода З.С.(51) од Скопје. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени повеќе куршуми непозната марка и калибар, марихуана, дигитална вага, еден пиштол за светлосни звучни сигнали и неколку куршуми за светлосна звучна сигнализација.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.