Семејна драма во гостиварско: Татко ја тепал 20 годишната ќерка

Полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар вчера (22 септември) околу 13 часот и 30 минути го лишиле од слобода 48-годишниот Ф.Т. од гостиварско село.

Како што информира портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски лицето е уапсено поради сомнение дека на 20-ти овој месец околу 20 часот во семејниот дом физички ја нападнал неговата 20-годишна ќерка.

Се расчистува и документира случајот.