Деспотовски поднесува кандидатура за лидер на СДСМ

Во моментов актуелниот директор на Дирекција за Технолошко-индустриски развојни зони, Јован Деспотовски во партиското седиште и официјално ја поденсува својата

Read more

Кјелини се вакцинираше со трета доза и повика да се следи неговиот пример

Капитенот на италијанскиот фудбалски гигант Јувентус, Џорџо Кјелини, објави дека примил и трета вакцина против коронавирус, таканаречена „бустер“ доза, пренесуваат

Read more

Митева: Во ваков траорен миг не треба да се размислува за промоција, потребна е одговорност!

Денес власта на срамен, недоличен и со нечовечки пристап прави церемонија со пренос во живо од транспортот на починатите. Згрозени

Read more

Талибанците издадоа декрет за правата на жените, од сега не треба да се сметаат за „сопственост“ и да не се принудуваат на брак

Талибанската Влада во Авганистан денеска издаде декрет за правата на жените, во кој се наведува дека жените не треба да

Read more

ФОТО: Поворката со останките тргна кон вечните почивалишта на загинатите

По речиси едночасовното преземање од двата бугарски воено-транспортни авиона, почна транспортот на посмртните останки на загинатите во автобуската несреќа до

Read more