Први импресии на ХЕРОЈОТ Георгиевски: Одлично е чувството да ја израдуваш македонската јавност

Таеквондистот Дејан Георгиевски ги сподели вечерва со македонската јавност своите први импресии по освојувањето на сребрениот медал на Летните олимписки

Read more

„Гори депонијата во Ново Село, 4 години апелираме да се реши проблемот, а власта не прави ништо- ние ќе понудиме решение и ќе го уредиме просторот“

Гори депонијата во Ново Село. Четири години апелираме за решавање на проблемот за депонијата во Ново Село. Проблемот не само

Read more