Мицкоски од Ново Село: Нашиот народ заслужува шанса и среќа, а надежта покажана во првиот круг е токму патот кон промените и успехот кој неминовно ќе се случи

Нашиот народ заслужува шанса и среќа. А, надежта покажана во првиот круг е токму патот кон промените и таа искра

Read more

Близу 6.000 активни случаи на коронавирусот во Македонија – проверете колку заразени има во вашиот град

Досега во земјата се направени вкупно 1.354.533 тестирања на Ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот

Read more

ПОЧИНА 35-ГОДИШНО ЛИЦЕ: Коронавирусот одзеде уште 11 животи- ова се најновите податоци

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.073 тестирањe,

Read more

Тричковски и Фрчковски дел од тимот на кандидатот за градоначалник на Центар – во јавноста важат за лица со „црн“ образ (ФОТО)

Во кампањата на кандидатот за градоначалник на Центар од редовите на СДСМ се вклучени и идеологот на СДСМ, Бранко Тричковски

Read more

Ова се трите држави кои поднесоа заедничка кандидатура за организација на ЕП во ракомет 2028 година

Шпанија, Португалија и Швајцарија поднесоа заедничка кандидатура за организација на Европското првенство (ЕП) во ракомет во машка конкуренција во 2028

Read more