ОМД: НЕ за францускиот предлог – Тројански коњ за бугарските националистички барања

Обединетата Македонска Дијаспора испрати соопштение до јавноста по повод францускиот предлог и даде силна поддршка до македонскиот народ кој протестира.

Read more

Сочуство до семејството: Пронајдено телото на 14 годишното момче кое се удави во Беровското Езеро

Пронајдено е телото на 14 годишното момче кое вчера се удави во Беровско Езеро. Информацијата ја потврди портпаролот на СВР

Read more

Советот за безбедност ќе одржи состанок по повод францускиот предлог, истата тема ќе биде на маса и на средбата Мицкоски-Ковачевски

Претседателот Стево Пендаровски за денеска напладне во неговиот кабинет свика состанок на Советот за безбедност на кој ќе се разгледува

Read more

НБ со натамошна поддршка за развојот на научната мисла: Одржана 43. сесија на Клубот на истражувачите

Народната банка продолжува со активностите за поттик и поддршка на научно-истражувачката работа. Одржана е 43. сесија на Клубот на истражувачите,

Read more

Скопјанец на паркинг пред Градска болница украл предмети од возило – украденото вратено, крадецот приведен

На 02.07.2022 во 06.40 часот на ул.„11ти Октомври“ во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Т.А.(37)

Read more

Карамбол на патот кон Демир Капија: Не застанал на полициски знак, па од кога бил запрен заедно со сувозачот и мигрантите почнале да бегаат

На 02.07.2022 во 19.00 часот на место викано „Клисура“ на автопатот А1, во близина на Демир Капија, полициски службеници од

Read more