Трендафилов: Нашиот предлог за докуп на стаж за пензија прво беше прифатен од Владата, а сега се одолговлекува

Слободан Трендафилов од Сојуз на синдикати во своето вклучување во емисијата „24 Анализа“ зборуваше за законот за пензионирање каде посочи

Read more

Лашкоска: МРТВ од година во година треба да расте, а не државата да биде причина за нејзино згаснување

Во извештајот кој што го имаме добиено МРТВ во изминатата година има добиено помалку средства од кој што беа планирани,

Read more

Мицкоски: Дали Заев, со тоа што менува член на комисијата, врши директен притисок како тие во иднина да одлучуваат?

Она што е загрижувачки е тоа што Заев по линијата на помал отпор и неговиот свиткан ‘рбет, наместо во позитива

Read more

Двојните аршини на СДСМ, Спасовски и Заев – главна одлика на оваа власт без став и стратегија

Двојните стандарди на СДСМ веќе станаа суштински дел на нивната стратегијата на владеење. Зоран Заев и СДСМ како да имаат

Read more

Македонија ја совлада селекцијата на Чиле и се пласираше во следниот круг од натпреварувањето на СП во ракомет

Ракометната репрезентација на Македонија ја оствари првата победа на светското првенство и се пласираше во следниот круг од натпреварувањето. Имено

Read more

Нова висока бројка на починати лица од коронавирус- еве колку новозаболени има само денеска

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 529 тестирања, а регистрирани се 63 нови случаи на

Read more