Ни доаѓаат уште постудени температури и снег – еве какво време не очекува особено утре во пресрет на големиот христијански празник

Времето утре за време на празникот Богојавленије Водици во земјава ќе биде наутро студено, а преку денот сончево со мала

Read more

Претседателот Мицкоски оствари средба со бугарскиот премиер Петков

Денес Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски во седиштето на ВМРО-ДПМНЕ имаше средба со премиерот на Република Бугарија, Кирил Петков.

Read more

Новата Влада се уште не знае да се снајде, реагираше и ЗНМ – бараат почитување на Ковид протоколите, а не нивно грубо кршење!

По добиени поплаки од страна на членови на секцијата на сниматели при ЗНМ, апелираме дека Владата на РСМ треба да

Read more

Ахмети: Да го прифатиме бугарското малцинство во Уставот, ништо лошо нема да ѝ стане на државата

Нема лошо да ѝ стане на државата ако ние го прифатиме бугарското малцинство како уставна категорија, порача лидерот на ДУИ

Read more

ВЕЌЕ СЕ НАД 2.000 НОВОЗАРАЗЕНИ ВО МАКЕДОНИЈА – црните бројки рушат секакви рекорди!

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 7.038 тестови,

Read more

„Доколку работниците од православна вероисповед работат за Водици им следува празнична дневница“

Пристигнати се околу 40-тина пријави од работнички од речиси сите општини во земјава дека утре ќе работат за време на

Read more

ОЈО истражува зошто во МВР со месеци се чувало во фиока решението за забрана за работа на станицата „Виа комерц“

Зошто забраната за работа на станицата е издадена веднаш по несреќата во Бугарија, а не три и пол месеци претходно

Read more

Пронајдени девет рибарски мрежи во Охридското езеро, риболовниот алат и уловот однесени во полициска станица

На потегот од населба Лагадин до село Пештани и наспроти автокампот „Градиште“ биле пронајдени девет рибарски мрежи со должина од

Read more