ЗАСТРАШУВАЧКИ БРОЈКИ – Катар за прв пат призна, ќе ви се заледи крвта кога ќе дознаете колку работници загинале за подготовката на СП

Шефот на Светското првенство во Катар, Хасан Ал-Тавади за првпат потврди дека стотици работници – мигранти загинале за време на

Read more

Познати номинациите за најдобрите во мак-кошарката за 2022 година

Македонската кошаркарска федерација согласно предвидените програмски активности е пред финалната реализација, поврзана со предвидената организација за Избор на најдобрите во

Read more