ПРИРОДНА СОСТОЈКА КОЈА Е ДОБРА ЗА КОЖАТА, НО И ЗА КОСАТА: 6 причини зошто треба да вклучите алое вера во рутината за нега

Ефектот на алое вера врз кожата е веќе многу добро познат: ги смирува воспалителните процеси и ја негува кожата по

Read more

НАУЧНИЦИТЕ ОТКРИВААТ КОЈ ПИЈАЛОК НАЈДОБРО ГО НАМАЛУВА ШЕЌЕРОТ: Нема да дадете ни денар, а ќе решите ОПАСЕН ПРОБЛЕМ како од шега

Високиот шеќер во крвта може да предизвика сериозни здравствени компликации, дури и кога не ви е дијагностициран дијабетес, а еден

Read more

Силни, интелигентни или емотивно чувствителни? Животното што прво ќе го забележите открива како ве гледаат другите

Погледнете ја илустрацијата и запомнете кое животно сте го виделе прво Иако звучи апсурдно што еден поглед на илустрацијата може

Read more

Компанија по грешка му исплатила 330 пати поголема плата на вработен, па го молела да ги врати парите – еве што направил тој

Еден вработен во компанија останал шокиран кога на својата банкарска сметка здогледал огромна сума на пари. Во процесот на депонирање

Read more